Kandiku klaaside vahele võib panna ka taimi, mis ahjus söestuvad ja niiviisi graafiliseks muutuvad.
Klaaskandiku tegemist alustage sellest, et lõigake välja kaks ühesuurust klaasitükki. Klaasi teravad servad ei vaja töötlemist – keraamikaahjus kuumutamisel sulavad servad ümaraks ja kaks klaasikihti kokku.
Kahest klaasitükist valmistatud ja kiudtapeediga dekoreeritud klaaskandik.

Villu Baumann

Siis asetage alumisele klaasitükile klaaskiudtapeedist kavandatud dekoor. Kuna materjal on kootud, võib osa sellest ristikiudu välja harutada. Klaasikihtide vahel võib katsetada ka fooliumiga ja sobib kasutada isegi taimi, mis kahe klaasikihi vahel kunstipäraselt ära söestuvad.
Savist tehtud alusplaat on pandud klaasitüki alla, et sulades tekiks sinna haaramiskoht.
Seejärel tõstke teine klaasitükk peale. Kandikule haaramiskohtade tegemiseks kasutage vanu glasuurita (terrakota) keraamilisi plaate. Need tuleb katta kaoliiniga, et klaas plaadile kinni ei jääks. Enne võib valmistada ka pealt ümaraid ja eelpõletatud savist alusplaate. Katke kaoliiniga ka ahju alusplaat.
Kandik on dekoreeritud ja valmis ahju minema.
Kandiku või ruudukujulise taldriku võib teha ka ühest paksust mustrilisest ukseklaasist. Dekooriks võib lisada klaasitükke, mis “pärliteks” sulavad.
Enne klaasitükkide vahele panekut on kiudtapeedist eemaldatud ristikiude. See lisab pinnale dekoratiivsust.
Asetage kandiku klaastoorik plaatidele, klaasitükid jäävad neile kandma. 600kraadises kuumuses vajub klaas ahju alusplaadile ja otstesse tekivad haaramiskohad.
Ühekordsest klaasist kandik, mis on kaetud pärliteks sulanud klaasitükkidega.
Klaasikihtide vahel võib katsetada eri materjalidega.