Makrameetehnikas kott. Sobivat materjali kasutades saab sõlmpitsina punuda isegi võrkkiige, sest selleks ei pea kasutama kõige keerulisemaid sõlmi. Astrid Lepik

Leidsin teise ringi poest põneva koti, mis kohe meeldima hakkas. Ostsin selle teadmisega, et tegemist on jämedast ja tugevast nöörist heegeldatud esemega. Kodus silmitsema hakates avastasin, et see küll meenutab heegeldust, kuid pole seda siiski. Pärast pisikest uurimistööd selgus, et tegemist on makrameetehnikaga.

Makramee ehk sõlmpits koosneb sõlmedest, millest saab moodustada mustreid. Töö tulemus sõltub vägagi palju materjali ja tooni valikust.

Makramee tegemiseks ei pea kindlasti kasutama nööri, selleks sobivad ka paelad ja lõngad. Peale käsitööpoodide leiab vajalikku materjali isegi ehituspoest.

Kui soovite väga peenikest tööd, näiteks kõrvarõngaid, võib punumiseks kasutada heegelniiti. Peenikeste niitidega punudes tuleb arvestada, et kui midagi valesti läheb, ei ole neid sõlmi võimalik enam lahti harutada.

Kuna makramee on tugev ja mitte eriti pehme, siis jäävad lõngast tehtud esemed nöörist tehtutega võrreldes pisut painduvamad.

Kui soovite kasutada pärleid, peate silmas pidama, et nöör pärli avast kergesti läbi mahuks.