Maalehe aastaraamat 2018

Aeg lendab ja muudkui imestame, kuidas kõik meie ümber nii kiiresti muutub. Aiapidamist võiks ju üldiselt pidada alaks, kus igal aastal kordub kõik ühtemoodi, kuid see pole kaugeltki nii. Ka siin muutuvad moed ja trendid, esile astuvad uued taimed või tulevad hoopiski vanad tagasi. Kõik see on ju nii inimlik, sest armastame uusi ja ilusaid asju.

Maheviljelusest köögiviljaaias kirjutab Räpina aianduskooli õpetaja Tairi Albert. Ehkki sellest on räägitud juba aastaid, on see pigem olnud väheste entusiastide pärusmaa. Aastaraamatu artikkel aga selgitab lihtsalt ja loogiliselt, et maheviljelus on lihtne ja loogiline ning muudab aiatööd pigem lihtsamaks kui keerulisemaks.
Maalehe aastaraamat 2018

Selle teemaga haakub looduslike väetiste valmistamine ja kasutamine, neist asjust kirjutab Pille Hermann.

Aiaäridesse on viimastel aastatel ilmunud palju nii uudseid suvelilli kui ka ilupõõsaid. Neist taimeliikidest ning nende kasvatamisest teevad põhjaliku ülevaate Tallinnna Botaanikaaia aednikud Jaan Mettik ja Krista Kaur.

Lugemist jätkub veel mitmest valdkonnast – muru- traktorite ülevaatest kuni käsitöönõuanneteni. Muidugi ei puudu aastaraamatust ka Thuni külvikalender ning astronoomiline kalender, samuti ruum isiklike märkmete, tervise ja ilmavaatluste tarvis.