Väike kambriaken.
Talutare ehitamiseks läheb vaja sarapuukeppe. Toorelt oksalt on kergem koort eemaldada, kuid sobivad ka metsakuivad või kuivatatud oksad. Aluseks ja katuse alusmaterjaliks vajate sobiva suurusega vineeritükke, katuse kattematerjaliks läheb vaja paari pihutäit pilliroogu. Samuti on veidi vaja sobivat puitmaterjali akende ja uste valmistamiseks.
Maketi valmistamiseks vajalikud materjalid.
Kõigepealt tutvuge taluarhitektuuriga ja tehke endale selgeks, millised ruumid selles olid ning kuidas need asetsesid. Joonistage vineerile ruumide jaotus, kus paiknevad seinad ja ukse- ning aknaavad. Rehetuppa võib panna ka parred – peened palgid, mis olid asetatud rehetoa laealustele taladele vilja kuivatamiseks.
Talutare ruumijaotus.
Tare “palgid” saagige lauaketassaega kahest küljest lapikuks, sama tulemuse saab ka käsihöövlit kasutades. Kuivanud puult saab koore eemaldada kergelt ketaslihvijaga lihvides. Palgi otstele saab sobiva kuju anda noaga voolides.
Pulkadest ja pilliroost meisterdatud talutare makett.

Villu Baumann

Meie ehitusmeistrid on juba sajandeid valmistanud pilliroost katuseid, mis peavad kaua vastu nii lumele kui vihmale. Maketi pilliroost katus on valmistatud roojuppidest, mis nõelaga on aetud tugevale niidile ja ridamisi kuuma liimiga vineerist aluskatusele kinnitatud. Katuse hari on lõpetatud harimalkadega.
Reheväravatele on tehtud nahast hinged.

Uksed ja reheväravad on liimitud kitsastest “laudadest” kahele põõnale. Hinged on nahast, aga neid on võimalik teha ka õhukesest plekist.