Näo puhastamiseks sobib kasutada isetehtud lapikesi. Need võib heegeldada või kududa, selleks sobib kõige paremini puuvillane lõng. Kui otsustate õmblemise kasuks, siis valige pehme koega kangas, mis tundub kehale mõnus. Pille Hermann

Kuivale nahale sobivad pigem kreemja konsistentsiga pesuvahendid ning rasusele nahale seevastu näopuhastusgeel.

Näo pesemisel on olulised ka käed. Miks käed? Sest enne näo pesemist tuleb kindlasti käed korralikult ära pesta.

Liiga kuum vesi samuti kuivatab nahka ning naha koorimisega ei maksa liiale minna, pigem teeb see kahju kui head. Valige väikese teraga koorijad.

Kaubanduses on koorijate valik rikkalik ning ka hind on üsna kõrge. Kuid koorija võib lihtsatest ainetest ka ise teha. Nii näiteks saab mõnusa koduse koorija kokku segada riivitud apelsinikoorest, suhkrust ning oliiviõlist. Kodus tehke seda just parasjagu nii palju, nagu korraga vajate.

Samamoodi sobib koorija valmistamiseks kohvipaks, mille hulka võib segada oliiviõli ning sekka puistata ka veidi riivitud šokolaadi.

Näokoorijaid on kõige parem näole hõõruda väikese lapiga, mille saab ise valmis meisterdada. Sellise lapi võib heegeldada, kududa või hoopiski õmmelda. Kõige paremini sobib puuvillane materjal. Lappe võib teha eri suurustes – väiksemad näole ning suuremad sobivad keha pesemiseks ja koorimiseks.