Loodusliku ilmega käsipuu on tehtud lepast ning kaetud lakiga. Taavi Alas

Sellist pildil olevat käsipuud saab ehitada üksnes siis, kui trepi kõrval on sein. Lahtise trepi puhul seda eeskuju järgida ei saa.

Materjali käsipuu tarvis sain metsatööde käigus. Pärast võsa raiumist oli meil päris suur hulk peenemaid puid hunnikus: lepad, pajud, toomingad jm, mida saab kasutada küttepuudeks. Aga siis tekkis mõte, et sellest materjalist annaks ehk ka midagi meisterdada. Ja et trepp vajas käsipuud, siis see idee tekkiski.

Meisterdamise käik

Hakatuseks valisin hunnikust välja mõned sobiva jämedusega lepad, saagisin pooleks ja koorisin ära. Siis jätsin kooritud puud mõneks ajaks kuivama.

Enne lakkimist hõõrusin konarlikud oksakohad liivapaberiga üle, et oleks natuke siledam ja käe all mõnusam.
Käsipuu kandurid võib igaüks valida vastavalt oma maitsele.

Seejärel lakkisin kooritud puud õhukese puidulakiga üle ning kaks ilusat käsipuud olidki olemas.

Enne aukude puurimist ja käsipuu seinale kinnitamist mõõtsin, millisele kõrgusele need tuleks panna. Seda katsetage nii, et käige mitu korda trepist üles-alla, leidmaks käsipuu jaoks käe toetamiseks kõige mugavam kõrgus.

Seejärel kinnitage sobiv kandur puidust käsipuu külge. Minu valikut näeb pildil, need said ostetud ehituspoest, aga igaüks võib valida endale meelepärased.

Mõõtke kinnituskohad seina peal veel kord üle, siis tehke trelliga seina sisse augud ning sobivate kruvidega kinnitage käsipuud seina külge.

Puidust lihtsad käsipuud sobivad nii sise- kui välisruumidesse.