HKSCAN, Rakvere lihakombinaat Ain Liiva

„Tänaseks on meile laekunud informatsioon, et ähvardamine toimub eelkõige ettevõtte teistes osakondades, mitte tapamajas, kus inimestel üks streigikogemus juba käes. Töötajaid püütakse mõjutada ükshaaval, aga kogu info jõuab paratamatult koheselt ka usaldusisiku ja ametiühinguni,“ rääkis Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretär Artjom Arhangelski, lisades, et tööandja püüab töötajatele jätta ebaõiget muljet, nagu oleks planeeritud streik ebaseaduslikud.

„Rõhutame üle, et streik Rakvere Lihakombinaadis toimub piinliku täpsusega seadust järgides,“ selgitas Arhangelski. Asjaga tegelevad ametiühingu poolt Eesti parimad ja laialdaseima kogemusega eksperdid ja juristid.

Ametiühingu info kohaselt on inimesi ähvardatud lihakombinaadi kesklaos, maitseainete osakonnas ja praetootmise osakonnas. Ähvardamise vältimiseks on ametiühing soovitanud töötajatel vestlusi salvestada, kuna tööandja tegevus on seadusevastane ja kriminaalkorras karistatav.

Ametiühing palub endiselt anda vihjeid tööandja ebaseaduslikest mõjutamiskatsetest ning juriidilise kaitse saamiseks astuda ka ametiühingu liikmeks.