AppleMark Foto: Priit Simson

Vallavolikogu liikmed usuvad, et Are elanikud mõistavad, et Are vald üksinda jääda ei saa ning teevad mõlema suuna osas väga selge valiku. Vastates küsitlusel „jah“ toetavad nad Are ühinemist Sauga ja Tori valla ning Sindi linnaga, vastates „ei“ toetavad nad Are ühinemist Paikuse, Audru ja Tõstamaa valla ning Pärnu linnaga.

Kui 7.-11. detsembril osaleb rahvaküsitlusel vähem valijaid kui Pärnu linnapiirkonna hääletusel, siis võib volikogu arvesse võtta ka varasemat küsitluse tulemust. Volikogu loodab, et rahvahääletuseni jäänud kaks ja pool nädalat ning 29.novembril kell 18.00 Are Vallakeskuses ja 30.novembril kell 18.00 Suigu Seltsimajas toimuvad rahvakoosolekud on piisavaks võimaluseks, et tutvustada Are elanikele erinevate valikute plusse ja miinuseid.

Are vallavolikogu loodab, et kõik naaberomavalitsused ja ühinemisläbirääkimiste partnerid aktsepteerivad ja peavad lugu Are elanike tahtest ning teevad omalt poolt kõik, et läbirääkimised kulgeksid vastastikuses lugupidamises ja hääletustulemusi arvestades.