Andre farmi juustud. Foto: Heikki Avent, Eestimaa Talupidajate Keskliit

Parimatest parimad talutoidud selguvad kaheksas erinevas kategoorias ja võitjad kuulutatakse välja 25. augustil Saaremaal toimuval XXVII üle-eestilisel talupäeval.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhatuse liikme Kerli Atsi sõnul on konkursi eesmärk Eesti tublisid talunikke inspireerida ning seeläbi innustada neid rohkem tegelema tootearendustega, mis muudaks talutoodangu konkurentsivõimeliseks nii meil kui välismaal.

“Aasta aastalt võtab konkursist osa järjest rohkem talunikke ning juurde tulnud ka uusi tooteid, mistõttu oleme konkursile toonud ka mitmeid lisakategooriaid,” selgitab Kerli Ats.

Sel aastal jagatakse tunnustusi juba kaheksas merinevas kategoorias:

  • parim piimatoode
  • parim juust
  • parim pagaritoode
  • parim lihatoode
  • parim maius
  • parim tervisetoode
  • parim jook
  • parim lisand

Kategooriate võitjate hulgast selgitatakse välja ka konkursi üldvõitja, kes pälvib konkursi peaauhinna.

Hindamiskomisjoni kuuluvad toidublogijad, kokad, ajakirjanikud ja turunduseksperdid. Komisjoni esimees on Eesti Talupidajate Keskliidu nõukogu liige Kaul Nurm, kes on konkursi ideeline autor.

Eelmise aasta parima talutoidu konkursi võitja Andre juustufarmi perenaise Erika Pääbuse sõnul on väiketalunikele mõeldud võistlusel osalemine ja tunnustuse saamine kasvatanud nende ettevõtte tuntust, mille tulemusena on suurenenud ka kliendibaas.

“Konkursi võitmine ja parima talutoidu tiitli saamine on andnud meile kinnitust, et teeme õiget asja. Kindlasti oleme saanud ka julgustust ja enesekindlust uuteks tootearendusteks,” kinnitab juustufarmi perenaine.

Hindamiskomisjon valib parimaid tooteid 16. augustil Tallinnas Academic Food Lab’is.

2018. aasta parim talutoit kuulutatakse välja 25. augustil Saaremaal Upa külas Suure Tõllu puhkekülas toimuval XXVII üle-eestilisel talupäeval.

Parima talutoidu valimine on osa Talupidajate Keskliidu mitmeaastasest märgikampaaniast “Ehtne talutoit”, mille eesmärgiks on teadvustada ja tunnustada talutoodete kasulikkust ning mitmekesisust.

Parimat talutoitu valitakse Eestis kolmandat aastat järjest. Eelmise aasta konkursi "Parim talutoit 2017" võitja oli Andre Juustufarmi juust Grand Old ja üle-eelmise aasta oma Paljumäe talu mahe keefir.