Foto: Ilmar Saabas

EAS otsustas Viljandimaal toetada järgmisi projekte: Mittetulundusühing Mäeltküla Tööstuspark „Mäeltküla Tööstuspargi Iva tee rekonstrueerimine“, toetuse suurus 870 000 eurot; Viljandi Linnavalitsus „Kantremaa tööstusala avaliku tugitaristu kaasajastamine“, toetuse suurus ca 1,3 miljonit eurot ja Sihtasutus Viljandimaa Loomemajanduskeskus „Mõõtelabori- ja robootikaruumi loomine SA Viljandimaa Loomemajanduskeskuse metallikeskusesse“, toetuse suurus 159 000 eurot.

I voorust jäi maakonnal osa planeeritud toetust kasutamata, sest taotlejad ei suutnud maakonnast I vooru esitada vajalikul arvul projekte, mis oleks hindamisel ületanud 2,75 punkti. I voorus taotlemata toetus läheb edasi maakonna II vooru toetuse summale.

Kujunenud olukorras on Viljandi maavanem teinud rahandusministeeriumile ettepaneku avada Viljandi maakonna PKT tegevuskava muutmiseks, eesmärgiga anda võimalus tegevuste/objektide väljavahetamiseks, uute tegevuste/objektide lisamiseks ja projektide pingerea muutmiseks.

Maavalitsuse seisukoht on avada PKT tegevuskava ja lisada nimekirja projekte, millel on potentsiaali maakonna konkurentsivõime tugevdamiseks. Oodatud on kõik konkurentsivõimelised projektid.

EAS pakub kõigile toetuse taotlejatele eelnõustamise võimalust ning soovitab seda võimalust kasutada ka nende projektide puhul, kes 1. taotlusvoorus toetust ei saanud.