Roti kodu autos. Foto: Urmas Idarand

"Esimese hooga hakkas parempoolne suunatuli kiiresti plõksuma. Pirn läbi, mõtlesin ma, ja viisin masina töökotta. Seal selgus aga, et pirnil polnud häda midagi. Rott, kes ta muu ikka sai olla, oli hoopis valgusallikani suunduvate juhtmete kallal hambaid tervitanud," rääkis Arbet.

Juhtmed parandati ära ja sõit võis jätkuda. Kuid kauaks autoomanikul oma sõidukist rõõmu ei jagunud. Nädala pärast kadusid tuled taas.

Jällegi teekond töökotta ning - oh üllatust küll! - taas pandi diagnoosiks rott ja tema teravad hambad. Seekord vedas automehhaanikutel rohkem - üles leiti ka roti pesa või ladu või kelder või sahver. Kuidas nimetada kohta, kust vaatavad vastu kanakondid, poolik viiner, tükk juustu ja hulk muud söödavat kraami?

"Ja nüüd ma siis mõtlen, kas rott ise on ka kusagil masinas peidus. Näiteks pakiruumis või istme all," muigab Sven Arbet.

Igaks juhuks töödeldi leitud sahvrit dr Google'i nõuannetele tuginedes kassi liivakastist võetud kraamiga. Ehk suunab see tegusa närilise parematele jahimaadele.