AranFarming maasikakasvatus Foto: Mikk Mihkel Vaabel

Maaleht käis oma silmaga kaemas Tartumaal Haaslava vallas 15 hektaril laiuvad AranFarmingu maasikapõlde. Kuna pool maasikamaast on kaetud 100 meetri pikkuste kasvuhoonet meenutavate kiletunnelitega, mis hoiavad taimed soojas, saidki seal marjad avamaaga võrreldes kolm nädalat varem puna palgele.

„Esimene maasikas läks punaseks 26. mail ja esimese saagi korjasime 1. juunil,“ märkis AranFarmingu juht ja omanik Paavo Otsus. Kümme aastat Šotimaal maasikakasvatuses töötanud mees otsustas sealse kogemuse Eestisse tuua ja pani neli aastat tagasi siin esimesed kolm kiletunnelit püsti.

Mehe soov on pikendada siinset maasikahooaega. Tänu tunnelitele saab punaseid marju juba juuni algusest, pärast jaanipäeva tuleb saak avamaalt ja tänavu juunis istutatud frigotaimed peaksid kandma hakkama septembris. See tähendab, et värskeid kodumaiseid maasikaid on võimalik saada neli kuud järjest!

Aran Farmingu maasikad on müügil Selveri ja Rimi poekettides ning lisaks Solarise keskuses Merry Berry letis. „Otsustasime selle leti teha, et tuua tootmine tarbijale lähemale ja pakume seal ka teiste tootjate toodangut,“ rääkis ettevõtja.