Eelmise aasta juulis Simunas pildistatud “Helkivad ööpilved” (“Shining Clouds”) ehk polaarmesosfäärpilved olid hooaja uhkeim vaatemäng, millest kirjutasid hiljem mitmed uudisteportaalidki üle ilma. Autori sõnul oli väga põnev jälgida nende pilvede dünaamikat. Ta ei lasknud end unest häirida ja pildistas põllumaal neid mitu tundi. Kairo Kiitsak

21aastane noormees on fotograafiaga aktiivselt tegelnud kuus aastat. Oma päris esimesed pildid tegi aga aastal 2008 tavalise digifotokaameraga, mida tuntakse ka “seebikarbi” nime all. Nüüd küll kasutab juba Nikoni peegelkaamerat ning peamiselt keskendub maastikufotograafiale ja ilmanähtuste jäädvustamisele.

Äsja sai temast Tartu Ülikooli 3. aasta geograafia bakalaureusetudeng. Juulis käis noormees Ilmateenistuse prognoosmudelite osakonnas praktikal, see andis talle uusi kogemusi ning teadmisi ilmamudelitest, ilmaennustuste koostamisest ja ilmakaartidega töötamisest.
Talvine foto “Hingav jõgi” (“Breathing River”) on jäädvustatud 2016. aasta jaanuari alguses Lääne-Virumaal Simunas hommikuse jalutuskäigu ajal Pedja jõe ääres. Sel hommikul oli õhk väga külm ja jõgi auras. Päike paistis parajasti õige nurga alt ja Kairo Kiitsak sai enda sõnul hea tabamuse jõe hingetõmmetest.

Kairo Kiitsak

“Ilmavaatlemine ja ennustuste koostamine on mulle südamelähedane tegevus. Minu suurim eesmärk on leida tulevikus tööd sünoptikuna, aga selle nimel tuleb veel pingutada,” märgib ta.

Kairo Kiitsak on loonud Facebookis lehekülje “Ohtlikud ilmanähtused Eestis” ning tema algatatud on ka Eesti suurim ilmagrupp Facebookis nimega “Ilmahuvilised”, kus mõne päeva eest oli juba 6374 liiget.Vaata galeriist Kairo Kiitsaku viimaseid fotosid! Suurema valiku leiad tema Facebooki lehelt.