Onu Eskimo 103 Foto: Jaana Järveoja

„Onu Eskimo sünnipäev on alati kogu Balbiino perele suursündmuseks. Evald Rooma on ju legend, kes õpetas eestlased külma maiust sööma ja head koorejäätist armastama,“ ütles Balbiino juhataja Kaido Salurand. „Onu Eskimo armastus ja huvi jäätiste vastu on kustumatu. Aeg-ajalt kutsub Evald Balbiino inimesed endale külla, et meie käest jäätisemaailma kõige uuemaid uudiseid kuulda. Loomulikult jagab ta külaskäikudel hea meelega ka enda kogemusi ja jäätisetootmise nippe, mida Balbiino väga väärtustab,“ lisas Salurand.

„Oma elutööle tagasi vaadates võin uhkusega öelda, et pole sugugi väike asi, suuta jäätise valmistamisega iga päev tuhandete inimeste päevad rõõmsamaks muuta. See on olnud minu missioon siin elus ja mul on vanema mehena väga hea meel näha, kui võimsalt Balbiino minu elutööd jätkab. Ka tänapäeva lapsed tunnevad mind Onu Eskimona ja see teeb meele väga rõõmsaks,“ üles jäätiselegend Evald Rooma. „Minu pikk elu on andnud mulle väga palju imelisi mälestusi,“ lisas Rooma.

„Nii nagu Onu Eskimo on enda koorejäätistega täitnud tuhandete maiasmokkade unistused, soovib Balbiino täita Onu Eskimo unistused. Vaatamata oma kõrgele eale, on Evald väga vitaalne ja huvitub maailma asjadest. Selleks, et Evaldil oleks hõlpsam maailma asjadega kursis olla, kinkis Balbiino Evaldile uue televiisori. Evald on tunnistanud, et isegi reklaamipausid on vaatamist väärt, sest aeg-ajalt räägitakse seal temast,“ ütles Balbiino juhataja Kaido Salurand.

Onu Eskimole üllatusena saabusid sünnipäevale ka muusikud, kes mängisid Onu Eskimo nooruspõlve lemmikpalasid.