Suurõppus Orkaan 2014 lõppes piduliku rivistusega Kuressaare kesklinnas kell kaks Foto: Marko Mägi

Vaikus enne tormi, rahu peale tormi. Pühapäeva pealelõunal, sõjalise täpsusega kell 13:55, oli Kuressaare kesklinnas kosta selge ja kõlava häälega lausutud meeldetuletust: “Üksustel kiirustada rivistumisega.“ Särava kuuse ümbruse olid hõivanud rohelistes-lapilistes-laigulistes mundrites vabatahtlikud kaitseliitlased, Lossi tänava eest algas soomukite kolonn, mis ulatus linnapargini välja. Kogunesid viimased suurõppuse “Orkaan“ osalised.

Rivistust juhtinud Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora jäi tehtud tööga igati rahule, kirjutab Meie Maa.  “Toimus Kaitseliidu lahingõppus Orkaan eesmärgiga harjutada Lääne-Saaremaa kaitsmist ja võimaliku mere- ja õhudessandiga saabuva vaenlase hävitamist. Saime selle ülesandega kenasti hakkama,“ sõnas mees.

Moora selgitas, et õppuse kontekstis on selline koostööharjutus, mitme riigi üksuste ühine kaitsetegevus, küllaltki keeruline ja eriti keeruline on sõja olukorras üksuste transport mujalt saar-tele. Saaremaale oli kolmeks päevaks saabunud ka sakslasi, kohal olid ameeriklased maaväeüksustega, lisaks lähinaabreid Lätist ja Leedust.