Maalehe aastaraamat. Foto: Repro

Kandvam osa sellest kuulub traditsiooniliselt kalendaariumile, sealhulgas ülipopulaarsele Thunide külvikalendrile, mille järgi joondutakse mitte üksnes istutusaja valikul, vaid ka taimede kasvatamisel, saagikoristusel ja hoidiste talletamisel. Kalendris on märgitud päikese ja kuu tõusud ja loojangud, kuufaasid, tähtkujude mõju algusajad, soodsad istutusajad. Muidugi ka aastaaegade algused, tähtsamad rahvakalendri tähtpäevad, riiklikud pühad ja päevad, mil tuleb heisata Eesti Vabariigi lipp.

Kalendrist leiate nõuandeid eri valdkondadest: aiandus, käsitöö, tervis jm. Millal istutada ümber toalilli? Millal ja kuidas lõigata viljapuid? Kuidas ohutult lõket teha? Mida teha, et reisil terve püsida? Milline taim on ebaküdoonia ja kas kasvatada aias jõhvikaid? Kõigile neile küsimustele saate kalendrist vastuse. Lugu “Millest kõnelevad külvikalendrid” see-eest püüab heita valgust põhimõtetele, mille alusel külvikalendreid üldse koostatakse, ja vastata küsimusele, miks eri väljaandjate külvikalendrid alati kokku ei lange.

Lisaks sisaldab aastaraamat juriidilist nõu maaõiguse vallast. Loomulikult on seal ka valik toiduretsepte.

Maalehe aastaraamat maksab 6 eurot ja 55 senti. Kuni ilmumiseni 15. novembril saab seda aga ette tellida soodushinnaga 3.95. Maalehe tellijatele jääb soodushind kehtima ka pärast raamatu ilmumist, ent tasub siiski kiirustada, sest raamatuid on piiratud kogus.

Aastaraamatu tellimiseks helistage telefonil 680 4444 või saatke e-kiri aadressil klienditugi@lehed.ee.