Erakogu

"Istume kella seitsmest Rukkirahu juures jäävangis. Praegu (07.45) tuli appi Vormsi praam, mis üritab Regulale ringi peale teha, et jää liikuma saada. Peaasi et see väikseke ise siia kinni ei jääks. Teiselt poolt üritab läheneda St Olae. Aga pole teada mis edasi saab, sest oleme jäävangis kõige kitsamas kohas, kust teine praam mööda sõita ei saa," kirjeldas hommikust olukorda üks Regulal viibiv hiidlane.

Nüüdseks on Regula end tänu Hiiumaalt tulnud St Olale vabasse vette pukseerinud. "Kapten andis just teada, et peame ootama, millal St Ola tagasi sõidab ja võtame talle siss sappa," rääkis hiidlane Maalehele.

Reisijaid on hommikusel laeval vähe, kuid kuna eileõhtused reisid Hiiumaale jäid ära, on praamil põhiliselt kaubaautod.

Väinamere liinidest öeldi Maalehe, et laevaliiklus on häirutud raskete jääolude tõttu ja kaua Regula vabastamine aega võtab, ei ole veel teada.

Hea lugeja, kui oled ka jäävangis või praamil, anna sellest meile teada veeb@maaleht.ee!

Erakogu

Neljapäeva õhtul tormiks paisunud tuul katkestas laevaühenduse Hiiumaa ja Vormsi saarega. Eile õhtul jäid ära päeva viimased väljumised Hiiumaa liinil Heltermaalt kell 20.30 ja Rohukülast kell 22.30. Samuti ei väljunud Vormsi laev viimasele reisile Svybist kell 19.05 ja Rohukülast kell 20.15.

Keerulised ilmastikuolud raskendasid ka reede hommikul ülesõite. Kell 6.30 Rohukülast väljunud Regula jäi kell 6.55 jäässe kinni. Regulale tuli appi kell 6.45 Vormsilt Rohukülla ülesõitu alustanud parvlaev Ormsö, mille pardal oli kaks reisijat. Ligikaudu ühe tunni pärast sai Regula jätkata teekonda Heltermaale, sildudes kell 10.50. Regula pardal oli 34 reisijat ja 27 sõidukit – valdavalt veokid.

Kuna Regula oli jäätakistuse tõttu laevatee kanalites ees, siis pikenes tunni võrra ka kell 6.30 Heltermaalt väljunud St Ola reis.

Regula reis, mis graafiku kohaselt pidi väljuma kell 8.30 Heltermaalt, jäi ära.

Rohukülast kell 7.45 väljuma pidanud Ormsö reis lükkus Regulale abi andmise tõttu samuti tund aega hilisemaks.

St Ola väljus uuele reisile Rohukülast juba vaid poole tunnise hilinemisega kell 10.30 ja järgmise reisi kell 12.30 Heltermaalt teevad parvlaevad St Ola ja Regula koos ning seda St Ola eestvedamisel.

Edasine parvlaevaliiklus sõltub tuuleoludest. Kui tuul võimaldab, siis St Ola väljub graafikukohaselt Rohukülast kell 14.30 ja 18.30, Heltermaalt kell 16.30.

Päeva viimased väljumised otsustatakse jooksvalt sõltuvalt ilmaoludest.

Ära jäävad Regula väljumised Rohukülast kell 16.30 ja 20.30 ja Heltermaalt kell 18.30.

Piletid, mis on ostetud ärajäävatele reisidele, kehtivad eelnevale ja järgnevale väljumisele eelisjärjekorras.

Võimalusel sõidab Regula koos parvlaevaga St Ola samadel aegadel.

Ilmaennustuse kohaselt on Väinamerel tormine ilm tuuleiilidega puhanguti kuni 25 m/s veel nii reedel kui ka laupäeval, mistõttu võib parvlaevaliiklus olla häiritud.

Väinamere Liinid soovitab reisijatel enne sadamasse sõitmist vaadata operatiivinfot veebilehelt www.tuulelaevad.ee või nutirakendusest Tuulelaevad, kuhu on koondatud kõige värskem info otse sadamakassadest nii parvlaevagraafikute kui ka väljumiste osas.