Õde Theosemni. Foto: Argo Ingver

Nunnaelu tekitab nii palju küsimusi, et külaskäigust kloostrisse kujuneb kolmetunnine ülekuulamine, kus vaikse loomuga kloostriülem noorele küsijale kannatlikult nunnade mõttelaadi ja elukorraldust üha selgitab ja seletab. Õde Theofili paistis lepliku inimesena sellele vastu pidavat ja küllap annab liigse uudishimu andeks.

Nunnaks hakkamine näib kõrvalseisjale radikaalne otsus – jätta näiliselt kõik, mis varasemast tuttav ja anda kogu elu kloostri otsustada.

Lahke ilmega nunnasid ja nende kena elamist vaadates võib valikut isegi mõistma hakata. “Läksin Kreeka kloostrisse külla ja armusin sellesse,” teatab sõbraliku naeru saatel saksa päritolu õde Theosemni. “Tundsin ennast seal kodus ja sain aru, et nunnadel on tegelikult väga ilus eluviis.”

Igal mungal või nunnal on kloostriülema selgituse järgi kloostrisse astumiseks eri põhjus, kuigi lõpuks jäävad kõik paikseks samal põhjusel. “Algimpulss võis olla isegi lihtlabasem kui hilisem selgitus. Kloostris olles hakkab inimene tasa-tasa aru saama, miks ta siia on tulnud,” selgitab õde Theofili rahu täis pilgul.

Pikemat ja põhjalikumat reportaaži Saaremaal Reomäe kloostris elavate nunnade elust saad lugeda homsest Maalehest. Rikkalikku fotogaleriid võid aga vaadata kohe: