Vjatšeslav Leedo Foto: Vallo Kruuser

Praamiliiklusest Saaremaa Laevakompanii omanik Leedo rääkida ei taha. Ütleb ainult, et kõike oleks võinud teha palju tsiviliseeritumalt. “See on ju loogiline, et riigil on õigus võtta praamiliikluse, nagu kas või viinatootmise korraldamine enda kätte, kui ta seda tahab, aga siis ei pea mängima selliseid pseudokonkursse, nagu nüüd tehti,” kostab ta vaid.

Vabaduse väljakuga on teil suured plaanid. Kavandate selle külje alla, Kaarli puiestee ja Toompea tänava nurgale, kaheksa maa-aluse korrusega Põhjala kompetentsikeskust. See on ju midagi täiesti revolutsioonilist!

Mina oleksin pannud maa alla isegi kümme kuni viisteist korrust, aga seda peavad arhitektid ja insenerid arutama, kui palju korruseid on võimalik sinna ehitada.

Algul me rääkisime ainult kahest maa-alusest korrusest, juba siis minestas osa inimesi ära, et kuidas see võimalik on – Toompea mägi vajub kokku. Tegelikult on maailmas suurepäraseid insenerlahendusi, kuidas hoonetega maa alla minna. Juba ammu on selliseid maju, kus on kaks, kolm, viis, seitse ja isegi kümme korrust maa all.

Inimestes võib see muidugi hirmu tekitada, aga mis vahet seal on, kas näiteks kauplused on maa all või maa peal, ka maapealses kaubanduskeskuses ei ole aknaid. Samuti ei ole aknaid teatri- või kinosaalis.

Pikemalt loe juba homsest Malaehest!