Äike Tartu lähedal 2017. aasta augustis. Foto: Krister Rajandu

Oma ala asjatundjad räägivad ohtlikest ilmanähtustest, nende prognoosimisest ja hoiatustest. Taimi Paljak annab ülevaate, millest lähtub Ilmateenistus hoiatuste andmisel. Jaak Jaagus annab ülevaate pikaajalistest muutustest põuasuses Ida-Euroopas. Konvektiivsed tormid on Piia Posti ja Tanel Voormansiku arutlusteemaks. Euroopa ja Eesti ohtlike ilmanähtuste andmebaasist annavad ülevaate Sven-Erik Enno ja Tarmo Tanilsoo. Peep Jürmann tutvustab Ilmateenistuse äppi. Läinud aasta 2018 agrokliimast teevad kokkuvõtte Triin Saue ja Laine Keppart.

Pärastlõuna muudab meeleolukaks lodjasõit Emajõel, mille käigus külastatakse Kvissentali veemõõduposti ja kus hüdroloogilistest mõõtmistest räägib Arvo Järvet.

Kui esimene ilmahuviliste kokkutulek toimus 2001. aastal, siis hiljem hakati pidama kokkutulekuid ühiselt koos äikesevaatlejatega ning tänavune on sel moel kümnendat korda.

Sel suvel kohtutakse 3. augustil Tartu Ülikooli Geograafia osakonnas aadressil Vanemuise 46. Täpsema info ning sellegi, kuidas end üritusele registreerida leiab Eesti Äikesevaatlejate Võrgu kodulehelt https://eav.meteo.net.ee. Kiirustada tasub eelkõige neil, kes lodjasõitu soovivad kaasa teha, sest seal on kohtade arv piiratud.