Foto: Looduskaamera

Kui eelmisel aastal oli Hiiumaa püstihädas metssigadega, kes tuhnisid kõik kohad üles, siis nüüdseks on olukord muutunud märkimisväärselt.

Pikk talv ja sügav lumi on oma jälje jätnud ka metssigade arvukusele. Leluselja jahiseltsi esimees Urmas Alev märkis, et nemad on leidnud metsa alt kaks korjust. "Ühe oli murdnud söögipaiga lähedal ilves ning teine oli ühes aias jänesepuuri all oma otsa leidnud."

Tahkuna jahiseltsi juhatuse liige Harri Kattel on oma silmaga näinud kuue metssea korjust. Eelkõige ei pea karmidele oludele vastu nõrgemad loomad.

Hetkel on jahimeestel raske hinnata, kui palju metssigu on hukka saanud. See selgub sula saabudes.

Raskete olude tõttu käivad jahimehed intensiivselt loomi söötmas. "Täna peame unustama, millist kahju nad tegid. Metssiga on ka elav hing, keda tuleb aidata," sõnas Alev.

Jaanuari teisel poolel loobusid Leluselja jahimehed ka koertega jahipidamisest, et metssigu säästa. Alev rääkis, et kui jahi käigus tapetakse üks-kaks siga, siis pärast võib surra veel kolm-neli, keda tapab raske lumes jooksmine.

Ka Tahkuna jahiselts ei pea metssigadele jahti kuni maini. Harri Kattel lisas, et probleemiks on ka hulkuvad koerad, kes loomi kimbutavad.