Kalle Laanet Foto: Priit Simson

Eile osalesid mitmed riigikogu liikmed üle Eesti vabatahtlikena erinevate ühenduste tegevuses. Saaremaal lõid kaasa Kalle Laanet ja Urve Tiidus.

Laanet osales Saaremaa Kodukandi Leedri külaseltsi tegemistes. “Toorainet korjame praegu,” ütles riigikogu liige Saarte Häälele eile päeval. Nimelt oli kavas koos siirupi-emandatega kadakasiirupi keetmine. Selleks oli aga enne vaja kadakaoksi noppida.

Laanet selgitas, et laiemas plaanis oli päeva eesmärk aru saada, kuidas inimesed erinevates piirkondades elavad. “Inimesed, kes tahavad leida endale tegevust ja olla ettevõtlikud, need selle ka leiavad ja saavad maal elamisega väga hästi hakkama,” lisas ta.

Urve Tiidus osales vabatahtlikuna Saaremaa Kodukandi Kõljala külaseltsi tegemistes ja tõttas seejärel appi Külasema külaseltsile. «Algul oli kohtumine külaseltsi rahvaga ja siis tegime suure puudeladumise talgu,” rääkis Tiidus päevast Kõljalas. Riigikogu liikme vastuvõtja, Kõljala külaseltsi juhatuse liige Veeve Kaasik ütles, et päev oli töine ja põnev. Riigikogu liikmega kohtuma ja koos puid laduma tuli ligi 20 seltsi liiget.