19 minutit peale uue aasta saabumist sai häirekeskus teate, et Saaremaal, Lahetaguse külas põleb elumaja lahtise leegiga. Hoone hävis tules püsti jäid vaid seinad. Foto: Irina Mägi

“Olukord on drastiline,” ütles päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. Päästeameti töötajad külastasid eelmisel aastal rohkem kui 8000, tänavu ligi 16 000 kodu ning teavad, kui halvas seisukorras on tuhandete inimeste küttekolded, korstnad ja elektrisüsteemid.

“Paljulapselisel perel on küttekoldeks tehtud 200-liitrine vaat ning pereisa sõnul koguvad nad raha, et järgmisel aastal ehitada küttekoldele teine korrus peale – et sooja saada,” tõi Tammearu näite koduvisiidil nähtud tuleohtlikust olukorrast. “Küsimus ei ole kas, vaid millal juhtub tulekahju. Üks inimlik eksimus ja...”

Päästeametnike koduvisiitide ülevaade on mõtlemapanev. Mullu külastatud 5705 küttekoldega kodust 443s olid kolded nii kehvas seisus, et vajasid kiiremas korras parandustöid.

Tänavused kontrollkäigud näitasid, et 10 901 küttekoldega elamisest vajasid kohe parandustöid 479 kodu kolded. Vigu leidus aga veel 1973 kodus – kus oli korsten pühkimata, kus pliidi eest plekk puudu jne.

Avalehele
12 Kommentaari
Loe veel: