Saksa ettevõtte toodetud sularahaautomaat Foto: Andres Putting

Coop Finantsi müügi- ja turundusjuht Tiina Tali sõnul on sularaha kättesaadavus oluline kohaliku elurütmi säilitamiseks maapiirkondades. "Kui kalur läheb hommikul kalale, siis tal peab olema kindlus, et ta saab saagi õhtul maha müüa. Oleks naiivne eeldada, et kalur terminal taskus ukselt-uksele käiks. Muuhulgas peaks ta siis maksma tehingutasu pankadele terminali kaudu toimuvast maksest," selgitas ta.

Tali rääkis, et sularaha väljavõtmine kauplustest on kasvav trend. “Maapiirkondades elavate inimeste jaoks on kindlasti tegemist olulise teenusega ning sularaha väljavõtmise populaarsuse langust ei saa täheldada. Pelgalt esimese poolaasta jooksul väljastasime Coop Eesti kaupluste kassadest üle 4 miljoni euro sularaha,” ütles ta.

Sularaha väljavõtmiseks kauplusest läheb vaja Coop Finantsi maksekaarti Säästukaart Pluss. "Kui klient kasutab ettemaksul põhinevat kaarti, kannab ta ise raha kaardile ja saab võtta sularaha kassast vastavalt sellele, kui palju ta on raha kaardile kandnud. Kui klient kasutab makselimiidiga kaarti, siis lepitakse temaga Säästukaart Pluss lepingu sõlmimisel kokku kuine makselimiit, mille ulatuses ta saab Säästukaart Plussiga kaupluses maksta või võtta sularaha," rääkis Tali.