Foto on illustratiivne. Foto: Siim Lõvi

Viimati ründas agressiivne lind inimesi möödunud reedel. Kannatanuteks olid lasteaialapsed, ühe väikese tüdruku tiris luik vette. See saigi viimaseks tilgaks ametnike kannatustekarikas, vahendab uudisteagentuur NRK.

Loomulikult oleks olnud võimalus lind mõnda teise kohta elama viia, kuid otsustati siiski, et potentsiaalselt ohtlik luik, kes oli rahvas seas samaaegselt nii populaarne kui kurikuulus, tuleb eutaneerida.

"Jah, see oli kurb, kuid pärast reedest rünnakut meile muud võimalust ei jäänud," lausus omavalitsue kõneisik Marie Bruaruøy. "Rünnakuid oli juba liiga palju ning pärast reedest juhtumit palusid inimesed meil teha just seda."

Norras kehtiva seaduse kohaselt on omavalitsustel õigus kaitsealustesse liikidesse kuuluvaid linde ja loomi hukata, kui need endast inimestele ohtu kujutavad.

Aastate jooksul maksis omavalitsus korduvalt kinni ka sellesama agressiivse luige veterinaarabiarved, sest paljud inimesed armastasid lindu ja olid temasse kiindunud.

Sestap jagunevad arvamused Sadamabossi eutaneerimise osas kaheks. Need, kes seda heaks ei kiida, väidavad, et linnu muutsid agressiivseks inimesed ise - käitusid temaga julmalt ja ajasid teda paatidega taga.

Allikas: The Local