Pirita kloostri varemed. Birgitta festivali ettevalmistus Foto: Ilmar Saabas

Tallinna eelarvestrateegia eelnõu aastateks 2020-2023 näeb Piritale ette suuri investeeringuid.

Juba loetletute kõrval laieneb ka Padriku lasteaed, kapaitaalrmeondi teevad läbi Pähkli peremajad ning rajatakse uus koerte jalutusväljak.

„Pirita jaoks on perspektiiv hea, sest paljud kaua plaanitud asjad saavad lähiaastatel teoks. Olulisel kohal on hariduse, kultuuri, sportimis- ja vaba aja veetmise võimaluste laiendamine,“ sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

„Järgmise kolme aasta jooksul peaks oluliselt laienema Pardiku lasteaed. Kas sinna rajatakse lasteaed-algkool või lasteaed-põhikool, on alles arutelude teema, kuid loodame sellest investeeringust kõige paremat,” kinnitas Liinat.

Järgmisel aastal algab Tallinna Lastekodu Maarjamäe keskuse peremajade kapitaalremont. “Kõik 12 Pähkli peremaja peaksid korda saama nii väljast kui ka seest ning see töö peaks tehtud saama aastaga,” sõnas Liinat.

Samuti algavad väga suuremahulised rekonstrueerimis- ja arendustööd Tallinna Botaanikaaias - palmimaja amortiseerunud klaaskupli ja siseruumi renoveerimine, väga halvas seisukorras majandushoone asemele uue hoone ehitamine, remonti vajava haldushoone ümberehitamine külastuskeskuseks, samuti väliekspositsioonide (alpinaarium, rosaarium, salikaarium) ja tiikide rekonstrueerimine. Peale selle laiendatakse parkimisvõimalusi külastajatele ning töid Botaanikaaias jätkub vähemalt neljaks aastaks.

“2021. aastasse on plaanitud aadressile Võsa tee 26 koerte jalutusväljaku ehitamine ja Pirita mänguväljakute (sealhulgas ka Merivälja) rekonstrueerimine. 2022. aastal peaks algama ka Pirita velodroomi rekonstrueerimisprojekti koostamine,” sõnas Liinat.

“Kas tuleb ka Mustakivi tee läbimurde rajamine, selgub järgmise aasta jooksul, kui alustatakse tee rajamiseks vajalike uuringutega,” lisas linnaosa vanem.

Eile arutas Tallinna eelarvestrateegia eelnõud aastateks 2020–2023 Pirita linnaosakogu ja kiitis selle heaks. "Linnaosakogu liikmed kuuluvad erinevatesse erakondadesse, kuid suurte eesmärkide nimel tehakse tõhusat koostööd," ütles Liinat.