Nii sattusidki nad elukaaslase vanematele kuuluvasse Teele tallu Papisilla külas, millega kellelgi ei olnud konkreetseid plaane.

Äriplaani oma puutöökoja jaoks esitas ta alles eelmise aasta lõpul. „Idee läks suuremaks seoses heade ruumide leidmisega. Raha, mis oleks muidu läinud ruumide remondile, sai investeerida seadmetesse,“ ütleb noor pereisa.

Puutöö tegemise sügavam mõte on siin selles, et ühtki puud ei ole maha võetud spetsaiaalselt selleks, et temast esemeid valmistada. „Kas on siis torm puid murdnud või on nad mingi haiguse käes vaevelnud või on nad tulnud elumajade lähedalt maha võtta, sest on muutunud ohtlikuks… Minu jaoks on puitesemete valmistamise juures kõige olulisem see, et see oleks jätkusuutlik. Meil läheb väga palju väärt materjali küttepuudeks,“ tõdeb Herko. Erinevad puidumustrid on tema inspiratsiooni allikaks.

„Ma soovitan minna maale, tegutseda ja hakkama saada. Kahelda saab hiljem, kui see on tarvilik. Maal elamise fenomen on iseseisvus ja vabadus – see on alati nii olnud ja ma arvan, et see jääb.”

MAAL ELAMISE PÄEV

Tänavu toimub Maal elamise päev 26. septembril.

Maal Elamise päeva eesmärk on avada uksed tegusatele ja säravatele inimestele, et aidata neil leida omale sobivat elupaika maal.

Sel aastal ootab külastajaid 18 valda, kes tutvustavad külastajale oma lasteaedu, koole, külamaju, tervise-, kultuuri- ja spordikeskusi ning ettevõtteid. Lisaks pakutakse infot vabade elukohtade kohta ning räägitakse võimalustest ise endale töökohta luua