Foto illustratiivne Foto: Ilmar Saabas

MilkEsti pressiteate andmetel on osanikel ühtlasi on soov esindada paremini piimatootjate huve suhtluses Baltikumi sama piimatööstustega. Praegusel kujul vajavad toorpiima ostu-müügi suhted piirkonnas arendamist.

Järgneva kahe-kolme aasta plaan on jõuda läbipaistva ja efektiivse toorpiima müügi korralduseni. Selle üks eesmärk on alati õiglase tasu maksmine toorpiima tootjale. Samas kujutaks korraldus endast pikaajalisel ja stabiilsel partnerlusel põhinevat süsteemi.

„Oleme pikalt otsinud Eesti piimatootjate vahel senisest suuremat koostöö võimalust ning otsustanud nüüd, ühe selge vaheetapina selles, alustada toorpiima müügil koostööd varasemast veelgi suurema grupina, et jõuda senisest efektiivsema ja läbipaistvama töökorralduseni,“ selgitas uut plaani EPIKO TÜ ja MilkEst AS-i Nõukogu esimees Märt Riisenberg.

„Usume partnerlusel põhinevatesse suhetesse töötlejatega ning selleks, et olla piimatööstustele pikemas perspektiivis vääriline partner panustame senisest veelgi enam valdkonna arendamisse. Koos on seda mõistlikum teha,“ kommenteeris koostöö alustamist Jõgevamaa PTL juht Raul Soodla.