Jaak Aab. Foto: Hendrik Osula

Minister kritiseeris mitmel kohtumisel haldusreformi öeldes, et Keskerakond poleks seda sellisel kujul teinud. Täpselt samale ajale sattunud riigireformi suhtes ta nii kriitiline polnud.

See, kuhu võiks riigi teenuseid koondav nn riigimaja Kärdlas tulla, Tuuru majja, maavalitsusse või hoopis keskväljaku büroomajja, on seni otsustamata.

Teada on, et tulevasse riigimajja jääb planeeringutega seotud töökoht või töökohad, ametisse palgatakse talituse juhataja, kui vaja tugiteenuste osutajad, infotöötaja ja arhivaar, kellele jätkub tööd paariks aastaks.

Kohtumisel maavalitsuse töötajatega, kes koondatakse 1. jaanuarist, tõdes Aab, et tööd on pakkuda mõnele üksikule. Minister märkis teemat kokku võttes, et ka temal on tulnud töökohti vahetada ning sellega on tal endal tulnud toime tulla.

Minister tõi 1. augustil ametist lahkuvale maavanemale Riho Rahuojale ka lahkumiskingituse ära ja nüüd seisab maavalitsuse töötajatel ees pool aastat suhteliselt eesmärgitut tööd – viia riigiasutus vaikse lõpuni.

Kokku koondatakse Hiiu maavalitsusest 17 töötajat.