Professor Andreas Hensel kinnitab, et Saksamaa tervise­riskide hindamise instituut tegutseb poliitikast sõltumatult, nii et isegi Saksa kantsler ei saa neid takistada. Foto: Sven Arbet

Miks asutati Saksamaal sõltumatu terviseriskide hindamise instituut, mis on ainulaadne Euroopas?

Kui hullulehmatõbi (BSE) hakkas Euroopas laiemalt levima, kadus inimestel usaldus toidukontrolli vastu. Usalduskriisi tõttu hakatigi Saksamaal, nagu ka mujal Euroopas, otsima teid, kuidas seda usaldust tagasi võita.

Nii otsustati Saksamaal lahutada teadus poliitikast ja 2002. aastal asutati uus organisatsioon BfR (Bundesinstitut für Risikobevertung), mis tegutseb poliitikast sõltumatult, nii et isegi Saksa kantsler ei saa meid takistada. Meie eesmärk on anda kodanikele, poliitikutele ja ka tööstustele neutraalset ning teaduslikult põhjendatud infot terviseriskide kohta.

Meil on riiklikud laborid, referentlaborid, mis kontrollivad ja annavad siis arvamusi ja hinnanguid nii sööda kui toiduainete kohta. Aga tegutseme näiteks ka kosmeetika valdkonnas, uurime tätoveeringuid, tööstuskeemiat, taimekaitsevahendeid – pea kõiki tooteid, mis jõuavad tarbijani.

Avalehele
3 Kommentaari
Loe veel: