2009 Subaru Forester

Mängu on pandud mitte ainult kallis auto, vaid ka Vaivara valla ja Narva-Jõesuu linna soov jätkata ühtse, iseseisva ja efektiivse omavalitsusena.

30. novembril toimunud Narva-Jõesuu linna ja Vaivara valla saadikute ühisel istungil võeti vastu otsus ühendada Narva-Jõesuu linn ja Vaivara vald ühtseks omavalitsuseks.

Selle sammu olid omavalitsused sunnitud astuma haldusreformi seaduse tõttu, mille kohaselt ei tohi omavalitsuste territooriumil elada vähem kui 5000 inimest. Kuna isegi pärast ühinemist ei küündi Vaivara ja Narva-Jõesuu elanike arv selleni (4527 inimest), võeti vastu otsus motiveerida inimesi kalli maastikuauto loosimisega.

Seejuures saavad loosimisest osa võtta eranditult kõik nende kahe omavalitsuse elanikud, kes on kantud elanike registrisse 2017. aasta alguse seisuga.

Registreeruda saab mitut moodi: riigiportaali kaudu (www.eesti.ee), täita plank omavalitsuses või tutvuda teiste variantidega portaalis www.idavirumaa.ee

Vaivara vallavanema Veiko Luhalaidi arvates võib maastikuauto innustada uusi elanikke Vaivara valla või Narva-Jõesuu linna elanikuks registreeruma.

Maastikuauto loosimine toimub 10. jaanuaril 2017. Samasugune info ilmub ka kampaania portaalis www.idavirumaa.ee