Foto: Hendrik Osula

Tuul rahuneb ja puhub öösel põhjakaarest, päeval valdavalt läänekaarest. Õhtupoolikul algab edela- ja lõunatuule tugevnemine. Õhutemperatuur on öösel -5..-9, meremõjuga rannikul -4..+1°C, päeval 0°C-st rannikul -2..-5°C-ni sisemaal.

Neljapäeval (29.11) taganeb kõrgrõhkkond aeglaselt ida-kagu poole, kuid selle loodeserv hoiab meie ilma ikka sajuta. Atlandilt jõuab madalrõhkkondade tandemist üks Norra ja teine Põhjamerele ning avaldavad üheskoos jõulist survet Läänemere ümbrusele. Pingelise vastasseisu tõttu tõuseb edela- ja lõunatuul väga tugevaks, puhanguid on 15, rannikul 20 m/s, mere ääres kuni 22 m/s. Öö on laialdaselt selge taevaga ja õhutemperatuur langeb -4..-9°C-ni, lõunakaare tuulele avatud rannikul jääb 0°C ümbrusse, päeval on -1..-5, rannikul 0°C ümber või veidi üle.

Reedel (30.11) püsib vastasseis Venemaad katva kõrgrõhkkonna ja lääne pool aktiivsena püsiva madalrõhkkonna vahel. Edela- ja lõunatuul on endiselt väga vali, merel tormine. Pilvi on öösel enam, aga olulist sadu neist ei tule, päev on selgema taevaga ja kuiv. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis -2..+2, ida pool -3..-7, päeval Lääne-Eestis -1..+2, Kesk- ja Ida-Eestis -1..-3°C.

Laupäeva (1.12) öösel püsib kahe rõhkkonna pingeline vastasseis ning lõuna- ja kagutuul ikka väga tugev. Päeval kaldub kahe rõhuala vastasseis pisut enam kõrgrõhkkonna kasuks ning tuul annab pisitasa veidi järele. Öö on selgem, hommik ja päev pilverünkadega, aga olulise sajuta. Õhutemperatuur on öösel saartel ja läänerannikul -1..-5, mandril sisealadel -6..-9, päeval saartel ja läänerannikul 0..-3, sisemaal -4..-6°C.

Pühapäeval (2.12) jõuab Taani väinade lähistele uus madalrõhkkond ja hoiab vastasseisus idapoolse kõrgrõhkkonnaga tuulevälja pingelisena, aga tormiste iilideni siiski lõunatuul ei tõuse. Lisandub niiskust ja mõnes kohas sajab nõrka lund, saartel ka lörtsi ja vihma. Õhutemperatuur on öösel -4..-9, saartel ja läänerannikul 0..-2, päeval saartel ja läänerannikul 0..+2, mandri sisealadel -3..-6°C.

Esmaspäeval (3.12) laieneb lääne poolt madalrõhkkonna serv Läänemerele. Öö jooksul pilvekiht tiheneb ning päeval sajab Lääne-Eestis lörtsi, sekka ka vihma, Kesk- ja Ida-Eestis enamasti lund. Kagutuul on öösel veel tugev, päeva peale jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur on öösel saartel ja läänerannikul -2..+1, sisemaal -3..-7, päeval saartel ja läänerannikul +1..+3, sisemaal 0..-3°C.

Teisipäeval (4.12) jääb madalrõhulohk nõrgemaks, aga liigub Eesti kohale ning toob meile sadusid - lääne poole enamasti lörtsi ja vihma, idapoolsetesse maakondadesse põhiliselt lund. Tuul nõrgeneb ning puhub mandril lõunakaarest, saartel läänekaarest. Õhutemperatuur on öösel saartel ja läänerannikul 0..+3, sisemaal 0..-4, päeval +1..+4, Ida-Eestis -1..+1°C.