Foto: Ilmar Saabas

Laagri avapäeval, lisaks grupina tegutsemist arendavate mängude, võtavad noored osa Internetivahendusel toimuvast ülemaailmsest skautide kogunemisest Jamboree on the Air. Suhtlemiseks kasutatakse kõiki moodsaid Interneti suhtluskanaleid (nt. Facebook, Skype, Instagram). Kontaktsessioon on kokkulepitud näiteks Ponte Vedra skaudiüksusega Floridast, USAst.

Laupäeval tutvutakse loodusega linnakeskkonnas, ehk siis külastatakse Tallinna Loomaaeda ja läbitakse sealne haridusprogramm. Laupäeva õhtul saavad noored skaudid läbi tegevuse õppida looduses liikumise tarkusi kuid ka panna proovile oma loovus tehes näiteks liivapilte. Lisaks on võimalik minna ekskursioonile tutvuma Tallinna Polütehnikumi raadioklubiga „ES1XQ“ ning võimalik on ka proovida suhtlust raadioamatöörseadmetega.

Ühe suure oskusena õpivad noored juba varajasest east skautluses ise korraldama. Nii on ka Kriimsilma laagris loodud paarikümnele 11-14-aastasele skaudile turvaline keskkond, kus nad ise saavad täiskasvanud skaudijuhi pilgu all endast noorematele laagrit korraldada.
Skautluse üks põhieesmärke on pakkuda noortele läbi seiklusliku ja mängulise elemendi eluks vajalikke oskusi.