Tallinna Ehituskoolis jäi sel aastal keskkonnatehnika lukksepa 20pealine rühm avamata. Miks, ei oska direktor Raivo Niidas öelda.

“Neid koole, kus seda eriala pakutakse, on suhteliselt vähe,” seletab ta. “Mehi, kes oskavad torude ja agregaatidega ümber käia, aga vajatakse. Keskkonnatehnika alla kuuluvad ju ventilatsioon, sooja- ja veevarustus kokku.”

Kunagi õpetati ehituskoolis sanitaartehnika lukkseppi, aga see katkes aastateks. Nüüd püütakse eriala uuesti ellu kutsuda.

“Võib-olla oleks vaja see aga hoopis juppideks lahutada ja pakkuda lühemaid kursusi – ainult ventilatsioonitehnikat või puhtalt soojavarustust,” pakub Niidas.

Keskkonnatehnika lukksepa eriala õpetatakse peale Tallinna Ehituskooli veel Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis, Viljandi Ühendatud Kutsekoolis ning Rakveres.

Rakvere Ametikoolis on nn torumehe erialale proovitud panna eri nimetusi, kuid miski ei aita – noored vaatavad ikka mööda. Ometi läheb õppinud torumeest vaja igas majapidamises ning see töö toob leiva kindlasti lauale, leiavad sealsed õpetajad.

Paremate peade probleem

Teine n-ö kurb eriala kutseõppeasutustes on tisler.

Avalehele
19 Kommentaari
Loe veel: