Foto: Veiko Vares

Eile oli üle aastate oli Piirissaarel suur tulekahju, kus hävis kaks maja kõrvalhoonetega, kolmanda maja süttimise hoidsid ära kohalikud vabatahtlikud.

Sõmermaa rääkis, et päästjad on saarele kontrollväljasõite teinud ning mandrilt saarele startimiseks saab kõik korraldatud umbes tunni ajaga.

"Sealt edasi oleneb kõik ilmastikuoludest või aastaajast, kas see üleminek on 20 minutit või kulub selleks rohkem aega, nagu ka konkreetse juhtumi puhul oli. Järve üldosa on jääst vaba - kui kaldal seista, jääd justkui näha ei ole, aga saare kaldad ja saarele sisenemise kanal on paraku veel jääs," selgitas valmisolekubüroo juht.

Seekord võttis saarele jõudmine aega kaks tundi, kuid ka tund on aeg, mille jooksul võib maja maani maha põleda, ja kuna Piirissaarel ei ole elukutselist päästekomandot, on ainus lootus Sõmermaa sõnul vabatahtlikel.

Häid ja universaalseid lahendusi olukorrale siiski praegu ei ole. Päästeameti püüab tõsta vabatahtlike taset, piirissaarlased aga püüavad leppida mõttega, et häda korral tuleb neil eelkõige ise hakkama saada.