Stiina Sepp

Pärnamõisa talu peremees Enno Tšetšin rääkis, et nende perel oli vähe aega laiul muru hooldamas käia, kuigi sild oli selleks sinna juba ehitatud. “Tütar Triinul tuli ühel päeval hea mõte – viiks sinna hoopis lambad, keda peab jäärast eraldi hoidma. Nüüd ei pea muru kasvamise pärast muretsema. Ja nüüd ei pea aeda ka ehitama, ” on isa lapse hea idee üle rõõmus. Tõsi, sillale tuli selleks puhuks saarepoolsesse otsa värav ehitada.

Mõnusalt sooja villa andvad lambad on Kihnus väga armastatud koduloomad. Nendele aedade ehitamine, mida kõik lambakasvatajad teavad, on päris suur ettevõtmine. Lambaaedikute juures saab alatasa ümber lükatud inimeste väide „loll kui lammas,“ sest kui karjakoera valvama panna pole, on ühel hetkel mõned villakandjad valel pool aeda.

Pärnamõisa talu lambad näivad nii kaunid sellel kodusel saarekesel. Armas määgimine kostab kohe kui keegi turistidest saarekesele läheneb. Mõni uteke tuleb isegi vee piirini, et igatsev sõnum ikka edasi kanduks… ehk keegi annab teate jäärale edasi.

Lähitulevikus tahab puusepast taluperemees Enno laiule kalavaatluseks platvormi ehitada, et sealt saaks tiigis ujujaid vaadata. “Teen sellele kindlasti ka sindlikatuse peale!” lubab puutöömeister.

Foto: Kristel Kirss