Foto: Andres Putting

Ingerainen tõdes, et meediasse jõudnud info selle kohta, et perearsti või -õe visiidid vastsündinute koju lahendaks paljud probleemid, on pisut ennatlik. Praegu tegeldaksegi laste tervisekontrolli juhendi uuendamisega, mida perearstide selts igati toetab, ja selle juhendi käigus tuleb perearsti sõnul läbi vaadata kõik laste tervisekontrollidega seotud tegevused ning otsustada, kas midagi tuleks ära jätta või teistmoodi teha, kirjutab portaal Med24.

„Praegu on see protsess alles nii algjärgus, et mina küll ei oska öelda, miks tulla välja sellise suure rahvateavituskampaaniaga, et see on nüüd kindlasti meede, mis võiks Eestimaal laste elusid päästa. Ma ise ei leidnud neist dokumentidest põhjapanevaid uuringuid, mis kinnitaks, et koduvisiitide abil saaks me Eestis kätte need lapsed, kes meil kaduma lähevad (tervisekontrollidele mitteilmumise mõttes – toim.),“ märkis arst.

„Kaduma“ lähevad aga vähemalt perearstide kõhutunde järgi kõige tõenäolisemalt probleemsemate perede lapsed. Ning lisaks nende vanemate endi hoolimatusele või suutmatusele on üks probleem selles, et perearstid ei saa nende vastsündinute olemasolust lihtsalt teada. Mis tähendab, et neil pole mingit võimalust näidata üles oma initsiatiivi vastsündinu tervisekontrolli läbiviimiseks. Seega ootavad perearstid pikisilmi praegu riigi tasandil arutlusel olevat lahendust, mille puhul kõik vastsündinud läheksid automaatselt ema perearsti nimistusse.