Tartu Teatejooks Foto: Kiur Kaasik

Kersti Kaljulaid töötab tänasest reedeni Kagu–Eestis, kus kohtub tegusate Põlva- ja Võrumaa inimeste ning kogukondadega.

Riigipea sõnul teeb asukoht suurtest keskustest eemal inimeste elu ja ettevõtluse logistiliselt keerulisemaks ja kulukamaks. Seda olulisem on kohalike keskuste ja teedevõrgu olukord.

„Kui maakonnakeskustes on inimeste jaoks üle elukaare vajalikud teenused olemas ning ka väiksemad teed on aasta ringi läbitavad, on elu keskustest kaugemal lihtsam. Sellisesse regionaalsesse tasakaalu peab ka riik panustama,“ sõnas Vabariigi President.

Viie päeva sisse jagub kohtumisi kohalike ettevõtjate, sotsiaalvaldkonnas tegutsejate, külakogukondade ja maakonnakeskuste elujõulisena hoidjatega.

Nädala esimese päeva veedab riigipea Räpinas, kus avab Räpina Aianduskooli avaaktuse ning külastab sealset haiglat ja paberivabrikut. Teisel päeval on plaanis külastada Setomaad ja pidada LEPO külapoe ees maha arutelu ettevõtlusest ja ettevõtlikkusest. Kolmapäev on peamiselt ettevõtete päralt, neljapäeval on riigipea Ahjal ja külastab ka Põlva haiglat. Pärastlõunal arutleb riigipea maakonnakeskuste juhtidega keskuste rolli üle.

Samuti toimub Kagu–Eestis mitu töökohtumist ja tseremooniat, mida tavapäraselt Tallinnas Kadriorus peetakse. Lisaks on veel mitmeid kokkusaamisi volikogudega, muuseumikülastusi ja kohaliku rahvaga ühiseid tegemisi.

President Kaljulaid töötab Kagu–Eestis nädala ka septembri keskpaigas.