Lumememmede paraad Väätsal 2018. aastal. Foto: Ilmar Saabas

„Ootame kõiki inimesi Eesti keskele lumememmesid ehitama. Kuna eelmise korra tegevusrõõm kajas pikka aega mööda Eestit vastu, ootame seekord kohale rohkem kui 1000 inimest. Põllud tee ääres on avarad ja ruumi jagub kõigile,“ kutsus lumememmemeister Lauri Läänemets.

Hetkel hoiab lumememmede ehituse esikohta Michigan, kus 2018. aastal valmis ühe tunni jooksul 2228 lumememme.

Esimest korda ehitati Väätsal lumememmesid 2016. aastal 600, toonane maailmarekord oli siis 2036. Vahepeal rekord suurenes ja 2018. aastal valmis Väätsal 1406 lumememme.

Arvestades, et viimati ehitati memmesid poole võrra rohkem kui esimene kord, on seekord põhjust uskuda, et uus tulemus tehakse ära.

Rekordist olulisem on sündmus ise, sest toob kokku väga palju suuri ja väikseid ehitajaid, ühendab kogukonda ja varasemad aastad on näidanud, et muutub hiljem väga populaarseks turismiatraktsiooniks, meelitades kohale tuhandeid inimesi.

Väätsa Rahvamaja turgutab kõiki usinaid ehitajaid kuuma tee ja pirukaga. Lumememmedele on lubatud selga panna riideesemeid või neid värvida. 2017. aastal võitsid Väätsa lumememmed Eesti tähtsaima reklaamiauhinna Kuldmuna ja seal välja antud eriauhinna.