Foto: Andres Putting

Ehkki Eestimaa kaugeimast nurgast presidenti valima tulnud, ei ole Kuke sõnul sõidukulud suured. „Kui võõrale maksab laevasõit üks ots 20 eurot, siis ruhnlasele kaheksa eurot.“ Suurem kulu on isegi Pärnust Tallinna sõit.

Tagasi koju saab Heiki Kukk sõita alles esmaspäeva õhtul ja sedagi siis, kui ilma on. Nii kulub ruhnlasel presidendivalimistele pea neli päeva.

Kui aga paljud valijamehed saavad oma eelistuse enda teada jätta, siis Kukk ei varja ega saagi seda varjata, oli ta ju üks neist, kes andis oma toetusallkirja Mart Helme kandidatuuri valimiskogus üles seadmiseks. „Ma ei ole küll nõus kõigi tema arvamustega, aga paljud seisukohad, näiteks arusaamad rahvusest ja riigist ühtivad meil,“ rääkis Kukk.

Ta lisas, et reformierakonna kandidaate – Siim Kallast ja Marina Kaljuranda – ei saa ta juba seepärast toetada, et Reformierakond on 20 aasta jooksul tegelenud maaelu hävitamisega – järjest on poode ja postkontoreid kinni pandud ning ka valdade liitmise saab sinna hulka arvata. „Meil saarel pole isegi politseid ega päästjad, kus see riik siis on?“ küsis Kukk. „Ise peame täitma nii politsei kui päästjate rolli.“

Siiski ei soovi Ruhnu valijamees, et president valimiskogus valimata jääks. Kui Helme ei pääse teise valimisvooru, ei kavatse Kukk ometigi sedelit tühjaks jätta. „See agoonia riigis tuleb ükskord lõpetada,“ ütles ta pikale veninud presidendivalimiste kohta. „Kuna president jäi Riigikogus valimata, siis meie peame Riigikogu töö praegu ära tegema.“