Mõntu sadam. Foto: Irina Mägi

“Kuigi meie soov oli liin ideaalis juba 2019. aasta suvel avada, on liini käivitamisega seotud protseduurid erinevatel põhjustel kahjuks siiski viibinud,” ütles Saarte Häälele vallavanem Madis Kallas.

Kallase sõnul ei lähe kõik asjad alati loodetud kiirusega, aga see ei tohi olla põhjuseks, et loobuda liini taaskäivitamise plaanidest.

Ühe välisühenduse loomine on sisse kirjutatud Saaremaa ühinemislepingusse ja on seotud otse eelmise aasta riigieelarvest keskerakondlase Mihkel Undresti Mõntu sadamale eraldatud 400 000 euroga, mis pidi kuluma sadama süvendamiseks.

“Sadama süvendamine ja korrastamine on eelduseks, et Saaremaa vald saaks pidada läbirääkimisi Ventspilsi linnaga liini taaskäivitamiseks,” põhjendas novembris 2017 majandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Rasmus Ruuda.

Loe pikemalt Saarte Häälest.

Aastail 2005–2008 opereeris Mõntu-Ventspilsi liinil AS Saaremaa Laevakompanii tütarfirma SSC Ferries OÜ ning kasutati parvlaeva, mis mahutas 300 reisijat ja 60 autot. Ülesõit kestis hea ilmaga neli tundi. Majanduskriisi saabudes liin pärast 2008. aasta hooaega suleti.