Foto: Kaarel Roht

„Jooksuajal suureneb sokkude aktiivsus oluliselt, mistõttu võivad nad ootamatult sõiduteele ilmuda, ka päevasel ajal“, selgitab EJSi tegevjuht Tõnis Korts. „Ehkki sokk on oluliselt väiksem kui näiteks põder, võib kokkupõrge loomaga olla siiski väga tõsiste tagajärgedega mõlemale osapoolele," kommenteeris tegevjuht ja lisas, et „seetõttu kutsumegi liiklejaid olema ettevaatlikud“.

„Jooksuaeg on metskitsel peagi algamas, esimesed märgid sellest ilmnevad juba praegu – juunis – mil nad hakkavad rohkem liikuma ja kaaslast otsima," selgitas EJS-i tegevjuhiabi Kaarel Roht. „Sokud liiguvad üldjuhul kindla eesmärgiga ja isegi loodusesse paigaldatavad tõkked ei takista neid eesmärki saavutamast," põhjendas Roht.

Metskits on loodusorganisatsioonide poolt valitud 2017. aasta loomaks. Praegu on Eestis hinnanguliselt 80 000‒100 000 metskitse. Suure arvukuse korral tekitab metskits kahju metsa- ja põllumajandusele. Kokkuleppel riigi ja maaomanikega reguleerivad jahimehed nende arvukust ja hoiavad seda tasakaalus.