Фото читателя Delfi

Esimesena õnnestus suusad vahetada Aivar Rehemaal, kes tegi kaupa Peeter Kümmeliga. Kümmel sa Rehemaalt kauba peale ka korralikud vähe kasutatud kepid.

Kümmel vahetas suusad omakorda Maega. Pärast vahetust Tammjärve ja Einastega õnnestus Mael kinni püüda ka parasjagu hüppemäelt tulnud Nurmsalu. Suusavahetus sujus laitmatult, kuid Nurmsalu suusad osutusid Maele mõnevõrra harjumatuks.

Peagi jõudis Mae järele seni võistlust juhtinud Northugile, kes esialgu küll suusavahetusest keeldus. Appi tõtanud Raul Olle ning Jaanus Teppani kaasabil pöörati suusavahetus ülekaalukalt Eesti koondise kasuks, lisaks sai Mae endale uued punased dressipüksid.

Kuid Northug ei andnud alla. Anti Saarepuu, kes ei oska sõnagi norra keelt, lasi maailmameistril endale augu pähe rääkida ja nii tuligi tal ülejäänud distants Nurmsalu suuskadega läbida.

Sellest said aga indu ülejäänud koondislased. Nii vahetas Kaspar Kokk distantsi vältel korduvalt vasakut ja paremat suuska omavahel. Kein Einaste tegi vahetust Eveli Sauega, kes laenas meie koondise tulevikulootusele ka oma püssi.

Pinevas lõpuheitluses, kui Northug ning Södergren kippusid vägisi eest ära libisema, sekkusid võistlusesse kõik meie paremad jõud.

Seni võistlust raja äärest jälginud Veerpalu vahetas suusad Kümmeliga, Saue sai uued suusad Šmigun-Vähilt, pärast väikest kauplemist õnnestus tal saada ka uus relv, mille andis talle Karhu suusamütsi vastu juhuslikult raja ääres viibinud tuntud jahimees Villu Reiljan.

Pärast Northugi ja Södergreni katkestamist ei olnud liidris enam kahtlust. Lõpliku võidu vormistas loomulikult Mati Alaver, kes vahetult enne finišit teostas meisterliku suusavahetuse teise omaaegse kuulsuse Jelena Välbega.

SERGEI KRAANA

otse Haanjamaa metsade ja mägede vahelt