Foto: Tallinna loomaaed

Kella kahe paiku päeval antakse päevakangelastele ja ka emakaru Friidale jäässe külmutatud kalamaiust ja pajupalle mängimiseks ja järamiseks.

Nora on paari nädala eest alanud iseseisva eluga juba tasapisi leppima hakanud.

Jääkarude ja nende uue kodu, polaariumi, rajamise toetuseks korraldati möödunud kolmapäeval gala-õhtusöök Art Priori restoranis, kuhu oli kohale palutud Eesti ärieliit.

Millised on muud sügisesed tegemised loomaaias?

Laste loomaaias on tunda tugevat sokulõhna – sinna kolis uus kameruni kääbussokk nimega Lilliput. Nime vääriliselt väikest kasvu, kuid väga tegus kaheksa-aastane sokk, kes loomaaias juba 82 tallekese isaks on saanud, rivistas laste loomaaia kitsekarja kiiresti üles ja tegi selgeks, kelle sõna nüüdsest kuulama peab.

Rõskus ja niiskus kisuvad aga haigused välja ja annavad tööd loomaaia veterinaarile. Heledat karva kaameliemand Buduuri liigesepõletik on taas tagasi, puuma Asal ja baribal Hitil ei taha aga toit sees püsida. Neljapäeval said vaktsiinisüsti aasia lõvid. Kel vaja, sel värgitakse sõrgu.

Loomaaias käib ka aastalõpu inventuur. Esialgu loetakse üle kogu elutu vara, elusvara kokkuarvamiseni jõutakse veidi hiljem.