Kaali kraater Foto: Arno Mikkor

Selleks süütame mälestuslõkked või märgutuled (küünlad) oma jaanitulekohtades, külaplatsidel, linnustes või teistes väärikates paikades, mis paiknevad võimalikult lähedal 222 km mõttelisele joonele Ebavere mäe ja Kaali järve vahel – seega oletatavale Kaali meteoori ehk Tarapita teekonnale. Seda mõttejoont võib teisiti kutsuda ka Suure Lennu kaareks või tuleteeks.

Ebaverest alates kulgeks kaar Järvamaal Järva-Jaani kohal üle Purdi ja Lõõla küla.

Raplamaal leiab need paigad, kui ühendada kaardil joonega Imsi järv Lelle lähistel ja Lihuveski sild Raikküla vallas ning Avaste mäe keskpunkt Vigala vallas.

Lõuna-Läänemaad läbiks tuledekett joonel Avaste mäelt läbi Lõo küla Puhtu poolsaarele, puutudes pisut Pärnumaad Koonga vallas, kaugele ei jää Vatla linnus.

Enne Saaremaad trehvab teekond Viirelaidu ja Võisilma Muhu lõunarannal. Saaremaal jäävad joone alla Pöide valla külad alates Kõrkverega, Laimjala valla Audla-Ridala kohal jätkub tee Kaali suunas otse üle Valjala kandis paikneva põliste linnusevallide.

Velise-Valgu kandi rahva matk ja lõke saavad seekord toimuma Vigala valla südames Vanamõisa külas Kesk-Vigala külaplatsil kolmapäeval, 29. märtsil poolteist tundi enne päikeseloojangut (18.30).

Ühtlasi kutsume kaasa ka kõiki Valgu Vanamõisa elanikke uudistama Vigala Vanamõisa küla, et üheskoos arutada ka külade käekäiku ja nime teemat uueneva Märjamaa suurvalla oludes.

Kaasa võtta hea tuju, piknikukorv, sõbrad ja kindlasti lood ning mälestused kordumatust Lennu-Taadust.

Väärt tava algatajateks olid tosina aasta eest Pandivere arenduse ja inkubatsioonikeskusest Aivar Niinemägi, Väike-Maarja vallavalitsus Lääne-Virumaalt ja Kaarma vallavalitsus Saaremaalt. Esimest korda toimus mälestustule tegemine märtsis 2006. Eelmise aasta varakevadine lõkkeõhtu oli Virtsu Tuulepargis.