22. aastat Tartu Kaubamajas elektrikuna töötav 71a Agu Tuvikene leiab, et kui tervist on, miks siis mitte pensionieaski tööl käia. RAIVO TASSO

71aastane Tuvikene on hinnatud töömees Tartu Kaubamajas, kus ta juba 22 aastat elektrikuna jälgib, et pirnid ja muud valgustid töötaks, elektrisüsteem toimiks. Alustas küll teisel pool Riia tänavat asunud kaubamajast, kuni uus ehitati ja tuli üle kolida. Ta oskaks une pealt öelda, kus viga võib olla ning kust seda otsida, kui mingi rike juhtub. Ütleb, et 22 aasta eest vanas kaubamajas oli jooksmist ja sebimist praegusest palju rohkem. Uues majas on lihtsam, seadmed ja süsteemid tänapäevased ning töökindlamad.

Tuvikese sõnul on ta armastatud ametis, mida jõuab ka pensionipõlves pidada. Kui aga tegu oleks liinitööga või müüjaametiga, siis ega ses vanuses kaheksa tundi jalgel olla küll ei jaksaks. Seega on tal kunagise elukutsevalikuga vedanud.

“Töötegemine ja mõnus seltskond ümberringi hoiavad ka tervena,” leiab ta. Tähtis on muidugi seegi, et tööl käies elab lahedamalt ära.