Hedvig Hansoni maja pärast süütamist. Foto: Kiur Kaasik

„Praegu on meil rahulik jah, aga see mis juhtus, oli nii ootamatu. Keegi ei uskunud, et selline asi võib juhtuda. Meil on väga rahulik ja turvaline küla tegelikult,“ ütleb külavanem Enn Sarv.

Muidugi on mees ja tema viinaviga kõigile külaelanikele teada – väikeses kohas ei jää ju midagi varju, aga et asi nii hulluks läheb, ei tulnud kellelegi pähe.

Kaine peaga süütaja täiesti normaalne inimene, väidab külavanem Sarv.

„Mina saan temaga väga hästi läbi,“ ütleb mees, kelle sõna Tuhalaanel maksab. „Autoriteet on mul nii kõva, et kui näiteks keegi tahab külapeolt purjus peaga rooli istuda, võtan autol võtmed eest ära ja nii jääbki. Minuga ei hakata vaidlema.“

Süütaja kohta ütleb külavanem veel, et ühisüritustel, mida Tuhalaanel korraldatakse, pole ta küll kaasa löönud, aga füüsilise tööga on alati aidanud, kui palutud. Viimati pani kevadisel talgupäeval postkastid püsti. Ja külamajja ladus kamina. „Isegi Sakala kirjutas sellest,“ viitab Enn Sarv.

„Aga jah, viinaviga võtab tal mõistuse täiesti peast ära. Nüüd ka arvas, et Hedvig kutsus talle politsei, kui ta oma naise kallal vägivallatses. Tegelikult kutsus politsei hoopis üks teine inimene.“

Hoolimata sellest, mis juhtus ning mis oleks võinud juhtuda, kui Hedvig Hanson poleks ärganud ja koos lastega majast välja pääsenud, on külavanem leplik – tema meelest peaks süütaja vangipanemise asemel viinaravile saatma. Kuid möönab siiski, et las kohus otsustab karistuse üle.

Sarv on suhelnud nii kannatanutega kui süütaja pereliikmetega. Mingit konflikti nende vahel pole.