Kui MaaS-kontseptsioonil põhineva ühistranspordisüsteemi idee autorid mõtte Omnivale maha müüa suudavad, võivad tulevikus lisaks pakkidele postiautodega ühest Eesti otsast teise liikuda ka inimesed. Robin Roots/Õhtuleht

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi huvi on muuta inimeste ja kaupade liikuvuskorraldus senisest efektiivsemaks ja ühtlasi teha samal ajal liikuvusteenus ehk siis maakeeli ühistransport kasutajatele kättesaadavamaks. Kindlal ajal liikuvate busside asemel pakutakse sõiduvõimalust või kaubavedu piirkonnas liikuvate sõidukitega, mis nagunii vajalikul marsruudil liiguvad.

Maailma mõistes pole siiski tegu millegi täiesti uuega. Inglise keeles Mobility as a Service'ist, eesti keeli lühendatult MaaS-kontseptsioonist kui arengusuunast transpordisektoris räägitakse paljudes riikides – Soomes, Inglismaal, Portugalis, USAs.

Riigikantselei ekspert Pirko Konsa, üks idee autoreid möönab, et enamik senisest kogemusest on pärit linnadest, Eestis aga soovitakse seda rakendada maapiirkonnas.

Avalehele
13 Kommentaari
Loe veel: