Foto: Andres Putting

Selveri keti juhi Kristi Lombi sõnul annab Balti Jaama Turu põhjalik rekonstrueerimine jaeketile hea võimaluse avada selles olulises transpordisõlmes juba teine Selver. „Jaama läbib ligi 4 miljonit reisijat aastas ning seoses rongiliikluse tihenemisega prognoositakse reisijate arvu edasist kiiret kasvu. See, koos praeguse kaupluse kõrge külastatavusega julgustab meid laienema,“ rääkis Lomp. „Reisijate terminalis asuv väiksema müügipinnaga Selver teenindab lisaks rongireisijatele ka Toompuiesteed läbivaid trolli- ja bussireisijaid. Uue ja suurema kaupluse lisandumisega toimub eeldatavasti klientide ümberjaotumine, kus nö trolli- ja trammikliente ning osa rongikliente jääb teenindama Balti-Jaama Selver. Suuremaid sisseoste saab aga tulevikus mugavalt teha Balti Jaama Turu laiema valikuga ning avaramas supermarketis, mis hakkaks lisaks transiitreisijatele teenindama ka kohalikke elanikke ümberkaudsetest asumitest.“

Balti Jaama Turu kinnistute arendaja Astri Kinnisvara OÜ eesmärgiks on luua olemasolevate hoonete paekivimüüre säilitades kaasaegne ja mitmekesine turukompleks. Balti Jaama Turule tulevad traditsioonilised kalahall ning liha- ja piimahall, puu- ja köögiviljaturu tänav, välituru ala, vanavara-antiigiturg, riideturg, second-hand riiete ala ehk sekkarid ja palju muud põnevat.

Turukompleksis on plaanis avada ka üks korralik õllesaal.

Olemasolev Jaama Turg viiakse ajutiselt alates veebrauarist 2016 üle kõrvalkinnistule Telliskivi 62, kus varem tegutses vagunidepoo. Uuenenud Balti Jaama Turu ehitusega tehakse algust jaanuaris 2016 ning turukompleksi on plaanis avada 2017.a. kevadel.