LAURI LÄÄNEMETS Foto: TERJE LEPP

Uue Väätsa vallavanema sõnul tuleb jätkata senisel kursil vallaelanike elujärje parendamisel, samas peab Läänemets oluliseks Väätsa tugevused ära kasutada, et suurema tuntuse abil valla elu rohkem elavdada. „Väätsal on potentsiaali hariduse, kultuuri kui ka turismi valdkonnas Eestis tuntuks saada ja kohale meelitada inimesi, kes on nõus valda ka oma raha jätma.“

Suurimaks väljakutseks peab Läänemets elanike arvu vähenemise peatamist ja ümberpööramist tõusule. "Väätsa edukus sõltub samas väga palju Järvamaa omavalitsuste koostööst, samuti Paides ja Türis toimuvast. Ainult koostöös on võimalik elavdada Järvamaa elu ning olla senisest veelgi atraktiivsem ettevõtjatele, kes looksid uusi töökohti ning tagaks piirkonna jätkusuutliku arengu."

Lauri Läänemets on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse erialal. Ta on töötanud Tallinna linnavalitsuses ja volikogus. Varasemalt on ta olnud pikalt Eesti üliõpilasliikumise üks juhtidest, Järvamaa noorte osaluskogude mentor, töötanud Tallinna Tudengipäevade programmijuhina, olnud aktiivne kaitseliitlane ja skaut. Ta on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse ja volikogu liige ning Eesti ainukese erakondliku meesühenduse esimees.